BUILD THE (IM)POSSIBLE: przyjmij wyzwanie!

ALPEJSKIE SERCE
MIĘDZYNARODOWY DUCH

Rothoblaas jest międzynarodową firmą, wywodzącą się z regionu alpejskiego, liderem w projektowaniu i dostarczaniu rozwiązań wysoce zaawansowanych technologicznie w sektorze konstrukcji drewnianych.
Od zawsze angażuje się w poszukiwanie rozwiązań służących doskonaleniu branży. 
Aktualnie Rothoblaas stanowi jeden z najważniejszych podmiotów na arenie światowej, zajmujący się tworzeniem nowych produktów i usług dedykowanych stolarce drewnianej oraz przekazuje wiedzę z serca Alp całemu światu.

DLA PROFESJONALISTÓW

Rothoblaas opracowuje produkty i usługi przeznaczone dla profesjonalistów z branży budownictwa: stolarzy, inżynierów, architektów i instalatorów systemów chroniących przed upadkiem z wysokości.
Ponadto, bogaty asortyment produktów marki HOLZ TECHNIC spełnia wymagania sprzedawców z branży budowlanej.


Oferta obejmuje pełną gamę rozwiązań:

SYSTEMY 
MOCUJĄCE

SYSTEMY ZAPEWNIAJĄCE  
HERMETYCZNOŚĆ I
 WODOSZCZELNOŚĆ

SYSTEMY SŁUŻĄCE 
REDUKCJI HAŁASU

SYSTEMY CHRONIĄCE 
PRZED UPADKIEM Z WYSOKOŚCI

MASZYNY I  
URZĄDZENIA DO
OBRÓBKI DREWNA

USŁUGI SPECJALISTYCZNE  
I WSPARCIE PODCZAS
PROJEKTOWANIA

Kompleksowa usługa: od fundamentów aż po dach.

MIĘDZYNARODOWA FIRMA O RODZINNYM CHARAKTERZE

Rothoblaas jest obecny ze swoimi produktami w ponad 30 krajach, działając na 70 rynkach. Struktura handlowa opiera się całkowicie na pracownikach wybranych na miejscu, którzy nie tylko znają dynamikę lokalnego rynku, lecz również współdzielą kulturę terytorium, na którym działają. 

Rozwój firmy nadal odbywa się dzięki pasji jej założyciela, Roberta Blaasa, który założył przedsiębiorstwo w 1991 r. oraz dzięki pasji jego wspólnika, Petera Langa. 

VISION, MISSION & VALUES

Zapewniamy rozwiązania służące projektowaniu i budowie z drewna, które są łatwo dostępne i dostosowane do potrzeb wszystkich rynków.

To nasza wizja, która wraz z misją i naszymi wartościami charakteryzuje DNA Rothoblaas i każdego dnia mobilizuje nas do działania na 100%.
Wizja, misja i wartości reprezentują najbardziej intymne i głębokie ścieżki osobowości naszego przedsiębiorstwa.

Na tych fundamentach stworzyliśmy, i nadal tworzymy, osobowość Rothoblaas, chcąc wyrazić w jasny sposób naszą autentyczność i przekonanie, że możemy zawsze się wyróżnić i zidentyfikować.
Każdego dnia znajdujemy w tych filarach motywację i wytyczne, które towarzyszą nam na co dzień, w pracy i podczas odpoczynku.

NASZ MODEL PRZYWÓDZTWA
RAZEM TWORZYMY WIELKIE RZECZY

W Rothoblaas, to MY robimy różnicę: dzięki codziennej wzajemnej współpracy, ciągłemu poszukiwaniu rozwiązań, osiąganiu naszych celów oraz umiejętności prowadzenia i wspierania naszych współpracowników.
 

Każdy z nas działa w interesie przedsiębiorstwa, zapewniając swój wkład dzięki swoim umiejętnościom i nigdy nie poddając się w obliczu trudności.

Nasza kultura współpracy, jedyna w swoim rodzaju, charakteryzuje się wzajemnym zaufaniem, szacunkiem i estymą, a także pasją, dynamiką, ambicją i rozrywką - to właśnie dzięki naszemu wspólnemu duchowi celujemy prosto w przyszłość jako prawdziwi rebels at work.

BLISKO CIEBIE, GDZIEKOLWIEK JESTEŚ

Dzięki sieci filii i magazynów logistycznych rozmieszczonych w strategicznych punktach, Rothoblaas gwarantuje usługę wysyłki na całym świecie, a integralność towaru i punktualność dostawy są zawsze na pierwszym miejscu.

NASZA JAKOŚĆ
WASZE BEZPIECZEŃSTWO

Jakość rozwiązań Rothoblaas jest gwarantowana przez liczne certyfikaty. Wszystkie opracowane produkty do użytku konstrukcyjnego posiadają oznakowanie CE wg ETA lub EN. Wiele produktów uzyskało certyfikaty jakości najbardziej prestiżowych międzynarodowych instytucji.

Surowy system kontroli prowadzony w siedzibie w Cortaccia w każdej partii produkcyjnej zapewnia zgodność z wymaganiami geometrycznymi i mechanicznymi określonymi w standardach produkcji.

ROZWÓJ I TROSKA O ŚRODOWISKO

W Rothoblaas jesteśmy świadomi, jak ważna jest odpowiedzialna strategia gospodarcza, mająca na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i środowiska, co ma kluczowe znaczenie dla ochrony wszystkich zainteresowanych stron. W związku z powyższym, Dyrekcja zobowiązuję się:

- analizować ryzyko i niebezpieczeństwo dla współpracowników;
- zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracowników;
- zapewnić stałe doskonalenie jakości produktów, bezpieczeństwa i wpływu na środowisko naturalne;
- przestrzegać przepisów dotyczących jakości, bezpieczeństwa i środowiska;
- zapewnić informowanie i szkolenie wszystkich pracowników.

Siedziba Rothoblaas znajduje się w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku o wysokiej wydajności energetycznej, zbudowanym z drewna i szkła na konstrukcji nośnej z drewna i stali. Został zaprojektowany w sposób zapewniając spójność z asortymentem produktów i wsparcie ducha drużyny między poszczególnymi działami. Zajmuje powierzchnię ponad 17000 m2 i integruje się w harmoniczny sposób z otaczającym go środowiskiem naturalnym.

ZGODNOŚĆ Z PRZEPISAMI
I KODEKS ETYKI

Prawidłowa i odpowiedzialna praca to jeden z fundamentalnych filarów naszej świadomości, jako przedsiębiorstwa, jedna z podstaw naszego międzynarodowego sukcesu. Stworzyliśmy zatem Model organizacji, zarządzania i kontroli (MOG) oraz Kodeks Etyki, który zawiera zasady, procedury i kluczowe wartości, które tworzą naszą kulturę w przedsiębiorstwie, aby wszyscy mogli działać w spójny sposób i przestrzegać obowiązujących przepisów.  

Wymagamy przestrzegania MOG i Kodeksu Etyki przez kierowników, współpracowników i każdego, kto utrzymuje stosunki handlowe z Rotho Blaas jako dostawca, klient, doradca, czy partner.

Wszelkie niezgodności z przepisami lub naruszenie kodeksu etyki, jeśli arbitraż wewnętrzny nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, należy zgłosić Organowi nadzoru (ODV) na adres: odv.rothoblaas@outlook.com.

OD POMYSŁU DO OFERTY RYNKOWEJ

U nas cały proces doskonalenia produktu przebiega wewnątrz firmy. Dbamy o cały proces produkcji, od pomysłu, poprzez jego wdrożenie, aż do wyjścia na rynek. Projektujemy, testujemy, przeprowadzamy kontrolę jakości produktów i cały proces certyfikacyjny. Przygotowujemy dokumentację techniczną, szczegóły konstrukcyjne, rozwijamy oprogramowanie ułatwiające planowanie i weryfikację, oferujemy także doradztwo w pełnym zakresie. Zajmujemy się marketingiem, przygotowujemy katalogi, dbamy bezpośrednio o każdy aspekt załadunku i etykietowania. Wszystko to w ramach firmy Rothoblaas

Robert Blaas, założyciel i CEO