BUILD THE (IM)POSSIBLE: Weź udział w Międzynarodowym Konkursie i Wygraj Wyzwanie!

MYPROJECT PROGRAM DO OBLICZEŃ DLA KOMPLEKSOWEGO I INTUICYJNEGO PROJEKTOWANIA

MyProject to praktyczne i niezawodne oprogramowanie dla zawodowców do projektowania konstrukcji drewnianych: od weryfikacji połączeń metalowych po analizę termo-higrometryczną elementów nieprzezroczystych. MyProject usprawni Twoją pracę i pozwoli Ci w kilku krokach wygenerować kompletne sprawozdanie z obliczeń.

Available for Windows only.

Poznaj wszystkie funkcje MyProject:

Obliczanie i kontrola 
połączeń metalowych dla
 elementów konstrukcyjnych

Personalizowane 
sprawozdanie z obliczeń 
z logo Twojego biura

Kontrole termo-higrometryczne 
elementów nieprzezroczystych w 
ujęciu statycznym i dynamicznym

Zawsze aktualne
 przepisy

Deklaracje właściwości 
użytkowych dostępne 
w interfejsie oprogramowania

 Możliwość eksportowania 
projektu w formacie CAD

ŁĄCZNIK SLOT DO PŁYT CLT

Obliczanie i sprawdzenie połączeń na ścinanie między płytami drewnianymi z wykorzystaniem łącznika SLOT, zgodnie z ETA-19/0167. Możliwe jest przeprowadzenie weryfikacji zarówno zespołu łączników (obliczenia połączeń do ściany), jak i łącznika pojedynczego. Obliczenia można przeprowadzać na płytach CLT, płytach z drewna klejonego, LVL Softwood i LVL Hardwood. Wstępnie ustawione archiwum umożliwia wybór spośród najbardziej popularnych układów warstw CLT.

MODUŁ DO STROPÓW DREWNO - BETON Z ŁĄCZNIKIEM CTC

Wymiarowanie i kontrola stropów drewno - beton. Weryfikacja dokonywana jest zgodnie z Europejską Oceną Techniczną ETA 19/0244. Kontrola z ułożeniem łączników na krzyż lub równoległym, pod kątem 45° i 30°, z deskowaniem lub bez, również w obecności warstwy hamującej przenikanie pary lub warstwy dźwiękoszczelnej. Moduł umożliwia jednoczesne wprowadzanie kilku rodzajów obciążenia zmiennego oraz eksportowanie 3d-dwg projektu. 

AKUSTYKA: PROFILE ELASTYCZNE I BOCZNE PRZENOSZENIE

Projektowanie rozwiązań akustycznych w różnych częstotliwościach projektowych i obliczanie współczynnika redukcji drgań zgodnie z normą EN ISO 12354 i certyfikatami ETA-23/0061 dla XYLOFON i ETA-23/0193 dla PIANO. Obliczenie elastycznego profilu (XYLOFON, PIANO i ALADIN STRIPE) i przedstawienie na możliwym do wydrukowania planie w celu prawidłowej instalacji. Możliwość obliczeń dla konstrukcji szkieletowych i CLT. Import pliku .dxf z funkcją automatycznej identyfikacji ścian i wymiarów. Wydruk pełnego raportu technicznego, zawierającego obliczenia i wykresy wydajności. 
 
Szanowny Użytkowniku, z uwagi na istotne dane zawarte w pakiecie aktualizacji zawartym w nowej wersji MyProject 5.30, należy pobrać oprogramowanie, klikając w przycisk „pobierz MyProject”, aby ponownie zainstalować MyProject. W celu uzyskania lepszego działania programu, zaleca się odinstalowanie poprzedniej wersji. 

WSPORNIKI UKRYTE ALU 

Obliczanie i sprawdzenie połączeń na ścinanie między elementami konstrukcyjnymi z drewna za pomocą wspornika ukrytego ALU. W module znajdują się wszystkie rozmiary ALUMINI, ALUMIDI i ALUMAXI ze sworzniami gładkimi STA i zaostrzonymi SBD w różnych konfiguracjach mocowania. Umożliwia wybór dwóch różnych metod obliczeń (według ETA 09/0361 oraz według modelu doświadczalnego).

WŁAŚCIWOŚCI CIEPLNE, OCHRONA PRZED WILGOCIĄ,
PROJEKTOWANIE WODOSZCZELNOŚCI I HERMETYCZNOŚCI

Analiza wilgotności, analiza termiczna i dynamiczna konstrukcji nieprzezroczystych (ścian pionowych, stropów, dachów) pod względem statycznym i dynamicznym. Szeroki zakres danych klimatycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Możliwość utworzenia bazy danych użytkownika i zapisywania własnych projektów.

POŁĄCZENIE X-ONE DLA PANELI CLT

Obliczanie i sprawdzenie połączeń między panelem CLT a łącznikiem X-ONE. Weryfikacja dokonywana jest zgodnie z Europejską Oceną Techniczną ETA 15/0632 dla wszystkich kierunków przenoszenia obciążeń, w zależności od wytrzymałości połączenia.
Możliwość wprowadzenia różnych momentów naprężenia, będących np. wynikiem modelowania numerycznego, przy jednoczesnym sprawdzeniu poszczególnych warunków.

POŁĄCZENIA BELKI GŁÓWNEJ Z DRUGORZĘDNĄ
ŁĄCZNIKAMI VGZ I VGS

Obliczanie i sprawdzenie połączeń drewno-drewno obciążonych siłą poprzeczną za pomocą łączników z gwintem na całej długości osadzanych krzyżowo lub równolegle, aby sprostać różnym wymogom montażu. Możliwość analizy różnorodnych konfiguracji poprzez zmianę nachylenia belki drugorzędnej w płaszczyźnie pionowej i poziomej.

WZMOCNIENIA KONSTRUKCYJNE ŁĄCZNIKAMI Z GWINTEM NA CAŁEJ DŁUGOŚCI VGZ I VGS

Obliczanie i sprawdzenie wzmocnień konstrukcyjnych wykonanych z u użyciem łączników z gwintem na całej długości z łbem walcowym lub stożkowym płaskim: wzmocnienia na rozciąganie prostopadłe belek nacinanych, wzmocnienie podpór skrajnych i środkowych poddanych ściskaniu prostopadłemu i wzmocnienia na rozciąganie obciążeń zawieszonych.

MOCOWANIE IZOLACJI CIĄGŁEJ ŁĄCZNIKAMI DGZ

Wymiarowanie i sprawdzenie łączników z podwójnym gwintem DGZ do mocowania pakietu izolacji ciągłej poszycia dachu. Projektowanie z zakresu izolacji zarówno twardej, jak i miękkiej wraz z możliwością utworzenia spersonalizowanej bazy danych obliczeń i automatycznego wprowadzenia obciążeń śniegiem i wiatrem.

POŁĄCZENIA NA ŚCINANIE Z WKRĘTAMI 
HBS - HBS PLATE - TBS

Obliczanie i sprawdzenie połączeń na ścinanie wykonanych wkrętami do połączeń drewno - drewno, drewno-stal i drewno - panel.  Połączenia na ścinanie pojedyncze i podwójne, z personalizowaną geometrią i różnymi materiałami.

CERTYFIKOWANE KOTWY MECHANICZNE I CHEMICZNE DO STOSOWANIA W BETONIE

Obliczanie i sprawdzenie certyfikowanych kotew mechanicznych i chemicznych do stosowania w betonie. Konfiguracje standardowe lub o spersonalizowanej geometrii umożliwiające filtrowanie kotew w zależności od kryteriów wyboru. Możliwość uwzględnienia w projekcie ochrony antysejsmicznej i przeciwogniowej.

MYPROJECT

Wybierz dogodną dla Ciebie aplikację i ułatw sobie życie! Pobierz pakiet MyProject do obliczania połączeń, analizy termo i higrometrycznej oraz właściwości akustycznych Twojej konstrukcji drewnianej lub wybierz pakiet do obliczeń i kontroli kotew do betonu.

TIMBER CONNECTIONS THERMAL 
SOUNDPROOFING

POBIERZ MYPROJECT

CONCRETE ANCHORS

POBIERZ CONCRETE ANCHORS